Ak čítate technologické články a sledujete portály, na ktorých sú zverejnené, tak je viac ako pravdepodobné, že si uvedomujete silu FinTechu (finančných technológií). Tá v poslednej dobe rastie závratným tempom. Pýtať sa či Fintech dokáže zmeniť napríklad bankovníctvo je nesprávne položená o tázka. Tou správnou otázkou by mohla byť táto: Čo všetko dokáže ešte FinTech zmeniť?
Kráčame do vedomostnej (znalostnej) ekonomiky (nástupca tej dnešnej dlhovej ekonomiky) v ktorej cena vedomostí bude vyššia než je ich hodnota.
Rôzne vzdelávacie projekty budú zvyšovať duševné vlastníctvo človeka a jeho hodnotu na budúcom trhu práce. Je čas zasiať semeno.
Znalosti budú cennou komoditou a bude len na vás ako ich získate a čo s nimi urobíte.
Čo je znalostná ekonomika (anglicky Knowledge Economy) ?
Je označenie pre súčasné moderné ekonomické systémy vyspelých štátov, ktoré sú založené na využívanie znalostí alebo produktov s pokročilými technológiami pre vytváranie hodnôt – produktov či služieb. Znalostnú ekonomiku ženu dopredu myšlienky a inovácie. Znalostná ekonomika zvyšuje produktivitu práce, vytvára nové odvetvia, inovuje služby, výrobky, technológie a metódy práce.
Znalostná ekonomika v praxi
Ekonomiku takých štátov tvoria služby (pozri sektor služieb https://managementmania.com/sk/sektor-sluzieb-terciarny-sektor ) alebo iné produkty s vysokou pridanou hodnotou založenej na vedomostiach. Pomer ťažkého priemyslu alebo poľnohospodárstva je v štáte s modernou ekonomikou nižší ako 40% a významnú časť národného hospodárstva poskytujú služby v objeme cca 60% a tento podiel stále rastie.
Viac sa dozviete aj na tejto stránke:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vedomostn%C3%A1_spolo%C4%8Dnos%C5%A5