V období politického blúdenia a spoločenského zúfalstva (snáď len dočasného, hoci s dlhodobými následkami), je potrebné mať jasnú víziu ďalšieho smerovania spoločnosti (min. do roku 2030).

Spejeme k vyššej ekonomickej efektivite… Nepotrebujeme k pochopeniu len čisto ekonomické argumenty, aby sme sa presvedčili o tom, že prichádzajúce technológie umožnia súkromnému sektoru podstatne lepšie konkurovať štátnemu a to vo všetkých oblastiach, nášho života. Financovanie rôznych projektov bude aj kumulatívne, teda vstup investorov z radov súkromného aj verejného sektora.

Otvára sa okno do sveta, v ktorom technológie víťazia nad byrokraciou, siete nad autoritami a voľný trh nad reguláciami. Cez odveké ekonomické debaty zasadené do moderného sveta, tak môžeme nahliadnuť do sveta moderných technológií a ich potenciálu zmeniť našu spoločnosť. To všetko cez mnohé známe i neznáme príbehy a príklady.

Diskutovať treba o tom, ako nové technológie môžu meniť život k lepšiemu, ak im v tom nebudeme brániť. Každý z nás by si mal vytvoriť dostatočný časový priestor, pre získavanie relevantných informácii k lepšiemu porozumeniu dnešného sveta. Pretaviť to na záujem, pretože iba tak môžeme vidieť tu hĺbku zmien, ktorej sa budeme musieť prispôsobiť. Z finančného hľadiska sú to veľké investičné príležitosti, ktoré sa vyskytujú len s príchodom prevratných technológii, teda niečoho revolučného. Vytvárajú sa tak nové možnosti participovať na takýchto projektoch a vytvárať si tak pasívne príjmy.

Neraz pociťujeme, že tradičné riešenia nám nevyhovujú, sú komplikované, časovo náročné, zdĺhavé a častokrát aj odradzujúce (byrokracia). Prahneme po lepších a hlavne jednoduchších riešeniach. Ten signál pre riešenie takýchto obťažností je už tu, len informácie nie sú rovnomerne distribuované.

Dá sa to definovať ako stret starých inštitúcií s novými technológiami, alebo ako stret internetových technológií 21. storočia so svetom kamenných inštitúcií 20. storočia. Prechádzame z „offline“ do „online“ sveta, čím sa zákonite mení organizácia života ľudí.

Prvotné informácie nie sú ľahko dostupné a ani zrozumiteľné pre bežného človeka, avšak sú kľúčové a skutočne hodnotné. Avšak nie sú ani tajné. Je to o schopnosti vedieť si informácie „z prvej ruky“ dohliadať.

Pokrok, ktorý prináša internet 3.0, konkuruje nie len svojim predchádzajúcim generáciám alebo analógovým podnikateľom a kamenným obchodom, ale predovšetkým svetu zákonov, úradníkov aj politiky. A práve to sú témy, ku ktorým sa postupne dá prepracovať po ozrejmení si priebehu súčasnej transformácie spoločnosti do digitálnej doby novej generácie (decentralizovanej digitalizácie). Ta súčasná podoba digitálneho prostredia nám ako širokej verejnosti zjavne prestáva slúžiť a slúži skôr inštitúciám a obchodníkom s dátami.

Prechádzanie takýmito témami, je ako malé dobrodružstvo bádateľa, v ktorom nechýba dávka vzrušenia, adrenalínu, či skúmania a objavovania doposiaľ nepoznaného. Odohráva sa to v reálnom rušnom priestore a v reálnom čase.

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *